Jaunumi...
Koris
Sastāvs
Diriģenti
Repertuārs
Koncertceļojumi
Atsauksmes
Viesu grāmata
Kontakti
Lapas karte
          Tas ir vienkārši neaptverami, kā visu šito sākot no idejas, un beidzot ar vakardienas pirmizrādi var sadabūt kopā. Un tam visam ir milzīga vērtība - gan vēsturiska, gan audzinoša. Es iedomājos - kas tā ir par nenovērtējamu pieredzi kora meitenēm!!!! Tā tiešām ir ĪSTA kora skolas izglītība, kuru caur šādiem pasākumiem un vērienīgiem koncertiem bērniem sniedz!!!!!
F A N T A S T I S K I !!!!!!!!!!
Manuprāt tieši šādas pieredzes (ar neskaitāmiem mēģinājumiem, ar darbu uz pārslodzes robežas, ar skatuves drudzīša izbaudīšanu, un lielo gandarījumu par paveikto, kad pasākums noticis) veido šī jaunās meitenes par mūziķiem kā māksliniekiem tā pa īstam!
Tā ir tā izglītība, kurai būtu jāatšķir Doma kora skola no citām!!!
Paldies!
Rihards Dubra
(Par "Kartupeļu operas" pirmizrādi 24.11.2014.)

          "Kārtējo gadu Tolosas koru konkursam izskanot, tas pēc sevis atstājis brīnišķīgu pēcgaršu. Kori, kas šajā, 41. starptautiskajā koru konkursā kāpa uz skatuves, parādīja mākslinieciski augstvērtīgu sniegumu. Īpaši izcēlās RDKS meiteņu kora maigās (skaistās) balsis. Latviešu koris kopā ieguva balvas visās četrās kategorijās, un tika izvirzīts dalībai konkursā par Eiropas Kora mūzikas Lielo balvu.
Latviešu meiteņu koris Visu svēto dienas svinību sakarā Tolosā sapulcējušos publiku uzrunāja ļoti spēcīgi. Šis izcilais koris kārtējo reizi apliecināja, cik augsta līmeņa kordziedāšanas tradīcijas ir Baltijas valstīs. Kopējā vērtējumā koris saņēma 88,60% no maksimāli iegūstamo punktu skaita. „Šim, ar skatuves pievilcību apveltītajam korim no Rīgas, raksturīgs ļoti dzidrs skanējums. Muzicējot koris parāda gan savu labo tehniku, gan gaumi un mūzikas izjūtu. Tas ir „svaigs" un ļoti elastīgs koris", atzīst šī gada konkursa žūrijas vadītājs Havjērs Sarasola. „Tā kā būšu žūrijas sastāvā arī konkursā par Eiropas koru Lielo balvu 15. maijā Varnā, man būs tas prieks šīs meitenes dzirdēt atkal". 
"

(Žurnāls KANTUZ 90, Spānija (spāņu un basku valodās), 2009. gada nogale)

         "Tas, kā savā balsu dzidrumā un skaņu skaistumā muzicēja RDKS meiteņu koris, pārspēja pat vislielākās klausītāju cerības: tas bija nepārspējami skaisti! Šķiet, ka tīrā, dzidrā un dinamiski plašā dziedāšana latviešu bērnu korim ielikta šūpulī. "
(Karl Haxel "Rhein-Lahn-Zeitung", Bad Ems 05.11.2001.)

        
Simpātiski bija tas, kā viņas savaldzināja publiku jau pēc pirmajām dziesmām ar savām kristāldzidrajām, maigajām, skaisti tembrētajām balsīm tīrās intonācijās un maigā kopējā skanējumā.”
(Rainer Büse "Tecklenburger Land" 07.11.2001.)

         EBU un BBC Radio 3 organizētā konkursa "Let the Peoples Sing" (Londona, Lielbritānija) žūrija pilnībā izbaudīja kora dziedājumu un pēc konkursa I kārtas deva tam šādas atsauksmes 2003.gada martā:
"Perfekta, dinamiska skaņa ar lielisku muzikālo izteiksmi, lielisks, vienots ansamblis visās balsu grupās, muzikāls un emocionāls frāzējums - prieks klausīties. Augstas kvalitātes balsu materiāls un mākslinieciskais sniegums, lielisks koris ar plašu dinamisko gradāciju, izcila prasme izpildīt dažādu laikmetu un stilu mūziku. Koris ar labi trenētām balsīm un dziedāšanas tehniku, kā arī spilgtu muzikālo izteiksmi, izjūtu un enerģiju. Ļoti augsts mākslinieciskais sniegums mūzikas interpretācijā - apsveicam!"

       
          Laikraksts „The Times” 2003. gada 14.oktobrī pēc EBU un BBC Radio 3 organizētā konkursa “Let the Peoples Sing” fināla: „Iespējams, ka visizcilākā muzikalitāte šajā vakarā nāca tieši no Rīgas Doma kora skolas meiteņu kora priekšnesuma Airas Birziņas vadībā...Koris producēja apbrīnojami bagātu skaņu, vienlaikus izmantojot to saudzīgi un emocionāli..."
 

          

Sveicieni no Straumeniem

            Mīļās meitenes!
Tikai dažas rindiņas lai izteiktu jums pateicību par lielo darbu ko ieguldījāt lai sagatavotos BBC ,,Let the Peoples sing" sacensībām un par Latvijas vārda daudzināšanu plašajā pasaulē.
Mēs Anglija dzīvojošie latvieši bijām pielīmēti pie radio aparātiem un kad paziņoja par jūsu pirmās vietas iegūšanu, uzgavilējam varbūt tikpat skaļi, kā Jūs koncertzālē! Tad telefona līnijas kļuva karstas - tika zvanīts radiem un draugiem ar labajām vēstīm, bet visi jau bija klausījušies! Esam bezgala lepni par jūsu panākumiem. Varbūt žūrijas komisijai pietrūka drosmes piešķirt korim no Latvijas Rose Bowl divas reizes pēc kārtas. Nāk prātā Anglijā dzīvojošā nelaiķa Alberta Jēruma vārdi 70tos gados: ,,Meitenēs ir Latvijas nākotne!"
Paldies arī par skaisto koncertu Straumēnos. Jūsu izteiksmīgā, muzikālā dziedāšana paliks ilgi atmiņā.
Vēlam labas sekmes nākotnē!
Ināra un Ziedonis Āboliņi

 
   
Designed by Dina Ābele | Developed & hosted by Creative PC Service SIA
Copyright © 2008-2011 Rīgas Doma kora skolas atbalsta biedrība. All rights reserved.